Nejhezčí rozhledny u nás

Rozhledna v korunách stromů Lipno

Tato rozhledna se nachází u vrcholu Kramolína v Active Parku Lipno v jižních Čechách.

Jedná se o jednu z nejvyhledávanějších rozhleden v Česku vůbec už jenom tím, jaké zážitky nabízí.

Rozhledna tvoří devítiúhelník a je vysoká 40 metrů ve své vyhlídkové plošině. Z ní můžete pozorovat téměř celé jezero Lipno, ale také jeho okolí.

Tedy část Šumavy a Novohradské hory. Je celá dřevěná a tím pádem kopíruje přírodu a nezasahuje do jejího přírodního rázu.

K této rozhledně pak vede široká dřevěná stezka, která prochází mezi korunami stromů a která je zcela bezbariérová až na vrchol. Pokud se tedy chcete vypravit na výlet s vozíčkářem, můžete.

Celkově na vás čeká 675 metrů dlouhá stezka, která neobsahuje ani jeden schod. Vyrobena je z lepeného masivního dřeva a ohraničena velmi pevným pletivem. Pokud tedy berete na výlet i své děti, či seniory a zvířata, nemusíte míst strach, že by mohli spadnout z výšky dolů z jakéhokoliv důvodu. V noci je tato stezka osvícená a nemusíte mít tedy strach, že byste na ní nic neviděli.

Pokud toužíte po ještě větším adrenalinu, než je jen procházka v korunách stromů a následný výhled, pak můžete využít i suchého tobogánu, který se nachází uprostřed vyhlídkové věže a který vás sveze přímo dolů, kde můžete počkat na celý zbytek vaší výpravy.

K tomu v okolí této stezky funguje i lanovka, která vás vyveze na vrchol Kramolína a odkud si můžete projet další stezku dolů na zapůjčených koloběžkách, které si nahoře půjčíte a vrátíte u lanovky dole.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Jižní Čechy a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.