Nejhezčí rozhledny u nás

Rozhledna Poledník

Vyhlídková věž, rozhledna Poledník nebo na Poledníku se nachází na Šumavě v okrese Klatovy.

Konkrétně pak na Polední hoře, odkud pochází právě název této rozhledny. Údajně se o této rozhledně povídá, že právě odtud můžete pozorovat ta nejkrásnější místa Šumavy.

Konkrétně pak Prášilské jezero, dvojvrchol Velkého a Malého Roklanu, Bavorský les, Kašperk, Luzný, Oblík, Hadí vrch, Javorník a při skvělé viditelnosti můžete zahlédnout i vrcholky německých Alp, které jsou od tohoto místa vzdáleny na 180 km vzdušnou čarou.

Celkově se tato betonová rozhledna nachází v nadmořské výšce 1 315 metrů. Dosahuje výše 37 metrů a při jejím výšlapu na vás čeká 227 schodů. Ihned při vstupu na vás čeká příroda. Respektive tři vegetační stupně lesního porostu. V prvním patře je pak informační koutek. Druhé patro je pak věnováno historii tohoto objektu a následně už přichází na řadu celá vyhlídka, která je v desátém patře.

Rozhledna se nachází pro lidi v ne docela příznivých klimatických podmínkách. Proto je otevřena pouze od června do září, tedy v období letních prázdnin. Je to z důvodu toho, že ještě v červnu v této lokalitě leží sníh a teploty se na vrcholku této hory i v létě velmi často pohybují kolem nuly.

Přístup k Poledníku je zcela jednoduchý. Buď si můžete vybrat jednu z turistických cest a nebo se dá k této rozhledně dojet autem. Ne tedy přímo k rozhledně, ale můžete se přiblížit. Dále už jdete od auta jen kousek pěšky. Turistická trasa je pak vhodná i pro cyklisty, nejen pro pěší.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Kleť a Poledník a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.