Nejhezčí rozhledny u nás

Kostelní věže

Kostely byly vždy budovány kvůli ochraně proti nepřátelům na skalách, kopcích a ve vysoko položených místech. Nejinak tomu bylo i v České republice. A z věží těchto kostelů se rozkrývá opravdu nebývalý pohled na krajinu kolem. Mezi takto nejznámější rozhledny se řadí bezesporu Brněnský Petrov, nebo-li chrám sv. Petra a Pavla, ze kterého je krásný pohled na hrad Špilberk a na velkou část Jižní Moravy celkově.

Kousek od tohoto místa se nachází další městská rozhledna, která není kostelní, ale také stojí za shlédnutí, a tou je rozhledna na staré radnici, odkud můžete vidět dokonce dobře i Pálavské vrchy za dobrého počasí.

Také v Praze se nachází mnoho kostelních věží, ze kterých můžete krásně vidět celou Prahu a mnohdy i celé Středohoří. K těmto kostelům, odkud můžete vidět tyto skvosty, patří jistě Chrám sv. Víta a Týnský chrám. Chrám sv. Víta disponuje věží, která je vysoká 96,5 metrů a přední věže mají výšku 82 metrů.

Týnský chrám pak disponuje 80 m věžemi, které jsou mezi sebou navzájem průchozí a i odtud se rozkrývá krásný pohled na celou Prahu a její okolí.

Každé město disponuje těmito církevními stavbami, které jsou téměř všechny přístupné prohlídkám. Ke kostelním věžím samozřejmě patří i věže hradní, které taktéž slouží veřejnosti jako rozhledny. Tak například mezi nejznámější hradní rozhledny patří věže hradu Karlštejn, Špilberk, Kost, Doksy, Buchlov a jiné.

Ke všem těmto kulturním památkám a rozhlednám vedou buď klasické asfaltové cesty a nebo turistické trasy, které jsou přehledně vyznačené buď v okolí těchto hradů a zámků a nebo si jejich přehled můžete stáhnout z internetu.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Kostely a Hrady a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.