Nejhezčí rozhledny u nás

Parkové rozhledny

V několika parcích v České republice se nachází rozhledny, které rozkrývají úžasný pohled na mnohá místa České republiky, které rozhodně stojí za to, abyste je zahlédli.

Mezi ty nejznámější parkové rozhledny pak bezesporu patří Babí Lom, Petřín, Minaret nebo Uherčická rozhledna. 

V Medláneckých kopcích u Brna se nachází rozhledna Babí Lom mezi Lelekovicemi a Svinošicemi.

Původně zde stála turistická chata s dvěma vyhlídkovými stavbami. Obě stavby byly za druhé světové války zničeny a na jejich místě vznikla právě rozhledna Babí Lom.

Jedná se o betonovou věž, která je veřejnosti zpřístupněna od roku 1961. Můžete odtud pozorovat Českomoravskou vrchovinu, Vranov a Drahanskou vrchovinu.

V Jihomoravském kraj se taktéž v Lednicko-Valtickém areálu nachází významná rozhledna Minaret.

Jedná se o nejstarší dochovanou rozhlednu v České republice, která je kamenná a nachází se v parku areálu. Jedná se také o jediný minaret, který v Čechách máme. Odtud jde krásně vidět celý areál a jeho památky. Má 302 schodů a pro veřejnost byla otevřena roku 1802. Rozhledna nabízí 3 vyhlídkové ochozy, výtah nemá a vstupné na ni je 20 Kč.

Dále je velmi známá rozhledna v zámeckém parku Uherčice. Jedná se o zbořeninu, která má 10 metrů a je kamenná. Nemá schodiště a je veřejnosti neustále přístupná. Když u ní stojíte, můžete spatřit zámecký komplex. Na svou opravu rozhledna teprve čeká.

V Praze je hojně navštěvovaná Petřínská rozhledna, která připomíná Eiffelovu věž. Cekově má výšku 60 metrů i s anténou a disponuje 299 schody, které končí ve výšce 51 metrů. Z této rozhledny můžete pozorovat Prahu, České středohoří, Ještěd, Beskydy a za dobrého počasí i Brdy a Krušné hory.

Komentáře jsou uzavřeny.