Nejhezčí rozhledny u nás

Rozhledna Drahoušek

Tato rozhledna se nachází v oblasti Sedlčan, konkrétně pak u obce Osečany.

V roce 2011 se začalo jednat o tom, že by zde jeden z telefonních operátorů chtěl vystavět vysílač. Celé tři roky se jednalo o tom, že obec Osečany to dovolí pouze v případě, že jim k tomu vystaví i rozhlednu. Jelikož se jednalo o další peníze navíc, operátor se s tím od začátku nechtěl ztotožnit.

Nicméně touha vystavět vysílač byla silnější, a tak už v roce 2004 mohli obyvatelé přilehlých vesnic obdivovat z výšky své domy z vyhlídky, která je vysoká 32 metrů. Celkově má pak vysílač výšku 47 metrů.

K vrcholu vyhlídkové plošiny je potřeba zdolat na 167 schodů.

Nicméně schody nejsou kryté zdí, jen velmi pevným hrazením. Lze tedy kraj pozorovat nejen z této vyhlídkové trasy, ale také z jakéhokoliv místa na schodech.

Tato rozhledna je tedy kovová, je to vysílač a ročně ji navštíví 7 000 turistů. Není ale zdarma. K tomu, abyste se mohli po kraji porozhlédnout, musíte zaplatit jako dospělí 15 Kč a jako děti 10 Kč. Rozhodně ale výhled z tohoto vysílače za ty peníze stojí.

Otevřeno je pak od dubna do října a to běžně od 10:00 do 17:00 hodin. Pouze v říjnu je rozhledna otevřena za příznivého počasí.

Pokud tápete v tom, jak se k rozhledně můžete dostat, vězte, že buď vám poradí někdo z místních obyvatel a nebo volte cestu do Osečan, kde je ukazatel k rozhledně a vy vjedete na menší asfaltovou silnici. Na koncí ní je parkoviště a odtud už musíte cca 300 metrů pěšky. K rozhledně jako takové se autem tedy nedostanete.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Rozhledny v dalších krajích ČR a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.