Nejhezčí rozhledny u nás

Rozhledna Štěpánka

Tato kamenná rozhledna turistům známá jako Štěpánka se nachází na kopci Hvězda u obce Příchovice cca 20 km od Jablonce nad Nisou na pomezí Krkonoš a Jizerských hor. Nachází se v nadmořské výšce 958 metrů a celkově dosahuje výše 24 metrů. Pokud budete chtít na tuto rozhlednu vystoupat, pak vás čeká překrásný výhled z plošiny, která se nachází v 21 metrech.

Lidé sem od roku 1892 chodí pozorovat místní přilehlé oblasti, ze kterých můžeme jmenovat například Lužické hory, Jizerské hory, Souš (přehrada), Kumburk, Tábor, Ještěd, Bezděz, Trosky a jiná místa, která se nacházejí poblíž. Na vyhlídkové plošině je pak přehledná mapka, co z jakého bodu můžete vidět a jak ten objekt, který hledáte, vypadá.

K této rozhledně můžete dojet i autem, i když doporučujeme přijít spíše po turistické trase a celou oblast si tak více vychutnat.

A pokud se přeci jen budete chtít pokochat jízdou v autě, pak zde u chaty Hvězda slouží přilehlé parkoviště, odkud je rozhledna už jen 300 metrů.

Za vystavění této rozhledny pak můžeme vděčit arcivévodovi Štěpánovi, který tento kopec objevil čirou náhodou a výhled z něj ho velmi překvapil. Kopec vlastnil v té době kníže Rohan, který se Štěpánovi hodlal zavděčit, a tak na jeho počest nechat tuto rozhlednu vybudovat. Za dlouhá léta vyhlídka, která byla dlouho nedostavěná kvůli údajné kletbě, chátrala. Ale přežila i útoky vandalů a špatných povětrnostních vlivů. Nakonec se podařilo věž dostavět a dle kletby, její původní majitel kníže Rohan zemřel. 

Jaký je výhled z tohoto místa se můžete podívat klidně i vy sami, a to díky webové kameře, která je zde umístěná.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Rozhledny v dalších krajích ČR a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.